Leírás
Az 1530 ATC-4 CNC marógép 4. tengelyes CNC orsókészlettel rendelkezik 2D vagy 3D fafaragáshoz. Az ATC CNC rendszer automatikus szerszámcserére szolgál, míg a feltöltőgörgős eszköz a falemezek és MDF adagolására szolgál. Főként fafaragáshoz, MDF vagy rétegelt lemez gravírozáshoz, márványfaragáshoz, szekrény- és ajtógyártáshoz stb. használják.
Jellemzők
1. Az automatikus körforgó CNC 8 szerszámtartóval rendelkezik, amelyek a gyors szerszámcserét teszik lehetővé;
2. A 4 tengelyes CNC gépek összetett 3D-s tárgyak és formák faragására alkalmasak.
3. 2 adagológörgő az asztal elején, amelyek megkönnyítik az MDF vagy falemezek asztalon való áthaladását.
4. Az olasz HSD ATC léghűtéses orsó minőségi és híres.
5. Opcionálisan porvédővel is ellátható az Y tengely vagy a másik tengely.
Paraméterek
| Modell | ELECNC1530ATC-4A |
| X, Y tengely mozgása | 1500*3000mm, opció: 1300*2500mm; 2100*3000mm; 2100*4000mm stb. |
| Z tengely mozgása | 400 mm, opció: 500 mm, 600 mm, 700 mm stb. |
| Orsó típusa | 9 kW-os ATC léghűtéses orsó, ISO30, ER32 |
| Inverter típusa | 11 kW-os inverter |
| A 4. tengely | Cikloidális csapkerék precíziós reduktor, nagy átviteli pontossággal és torziós merevséggel, -90 foktól +90 fokig lenghet. |
| Szerszámtár | Karusszel típusú automatikus szerszámváltó Opció: lineáris típusú automatikus szerszámváltó |
| Szerszámtartó befogópatronnal | ISO30, ER32 szorítóhüvely: φ4, φ6, 1/8, 1/2 |
| Vezérlőrendszer | Németország Siemens vezérlőrendszer Opció: Tajvan SYNTEC/LNC vezérlő |
| Vezetőrendszer | 1 kW-os német Siemens AC szervohajtás és motor, 4 készlet. Opcionális: 1 kW-os japán YASKAWA AC szervohajtás és 850 W-os AC szervomotor / 1 kW-os tajvani Syntec szervo |
| Reduktor | Japán SHIMPO reduktor |
| Gépszerkezet | Nagy teherbírású test edzéssel |
| Munkaasztal | Alumínium T-hornyos és vákuumos munkaasztal |
| Pozícionáló henger | 7 darab (X3, Y4) |
| Lineáris vezető | Tajvani PMI lineáris útmutató |
| Terjedés | X, Y tengely: Taiwan J&T spirális fogasléces fogasléc Z tengely: Taiwan TBI nagy pontosságú golyósorsó |
| Kenőrendszer | 1,5 literes automatikus kenőrendszer |
| Szerszámkalibrálás | Automatikus szerszámérzékelő kalibrálás |
| Kábelek | Németországi Igus kábelek CE és cUL tanúsítvánnyal |
| Kompatibilis szoftverek | Powermill, UG, Alphacam, Fusion 360 stb. |
| Parancsnyelv | G-kód |
| Haladási sebesség | 80 m/perc |
| Munkasebesség | 0-25 m/perc |
| Újrapozicionálási pontosság | ±0,03 mm |
| Rendszerfelbontás | ±0,0025 mm |
| Munkapontosság | ±0,03 mm |
| Üzemi légnyomás | 0,8 MPa |
| Üzemi feszültség | 220V 1 fázisú/3 fázisú 50Hz/60Hz 380V 3 fázisú 50Hz/60Hz |
Opcionális tételek
| Vákuumszivattyú |
Tongyou, Tajvan Eurovac, Németország Becker |
| Porgyűjtő rendszer |
|
| Légkompresszor | Dugattyús légkompresszor, csavaros légkompresszor |
| Védőeszköz | Fényfüggöny |
| Orsó típusa | 9 kW-os ATC orsó (HSK F63), 12 kW-os (ISO30, HSK F63) stb. |
| Forgóeszköz | Ipari minőségű forgóeszköz tartó, átmérő 200 mm, 320 mm. |
Alkalmazás
A 4 tengelyes CNC marógép alkalmas 3D munkadarabok, például habformák, fa- és kőszobrok és szobrok vágására és gravírozására, az alapvető alkalmazásokon kívül. Ezenkívül oldalsó lyukakat is fúrhat, vagy oldalsó hornyokat vagy réseket készíthet a fa panelek oldalán. A 4 tengelyes ATC CNC marógép széles körben alkalmazható szobrászatban és szoborkészítésben, formázásban, bútorokban, dekorációban, kézművességben, reklámozásban és egyéb területeken.

