Leírás
A 2137-es, 4 tengelyes ATC CNC marógép 3D fafaragáshoz egy 20 bites tartóval ellátott lineáris szerszámtárat használ, amely automatikusan kiválasztja a megfelelő biteket a különböző munkakövetelményeknek megfelelően. A 4 tengelyes CNC gépet elsősorban fa, MDF és polywood 2D és 3D faragására használják. Kiválóan alkalmas szekrények, ajtók, formák, faművészeti tárgyak, fa kézműves termékek stb. készítésére.
Jellemzők
1. Lineáris automatikus szerszámváltó, 20 szerszámot/bitet tartalmaz a 4 tengelyes CNC-hez, megfelelve a fafaragás és -vágás követelményeinek;
2. HSD léghűtéses ATC orsó, amely ±90 fokban elfordulhat, alkalmas 3D-s megmunkálásra, többcélú famegmunkálás megvalósítására;
3. Globális márkájú CNC készletek: mint például a japán YASKAWA szervomotorok, meghajtók és a japán Shimpo reduktor, amelyek stabil és pontos működést biztosítanak a gépnek;
Paraméterek
| Modell | ELECNC2137ATC-4A |
| X, Y tengely mozgása | 2100x3700mm, opció: 1300*2500mm; 2000*3000mm; 2000*4000mm, stb. |
| Z tengely mozgása | 400 mm, opció: 500 mm, 600 mm stb. |
| Orsó típusa | 9 kW-os ATC léghűtéses orsó, ER32 |
| Inverter típusa | 11 kW |
| Forgóeszköz | Opció: forgóeszköz |
| Szerszámtár | Lineáris típusú automatikus szerszámváltó |
| Szerszámtartó befogópatronnal | ER32 szorítóhüvely: φ4, φ6, 1/8, 1/2 |
| Vezérlőrendszer | Taiwan Syntec vezérlő, opció: Taiwan LNC |
| Vezetőrendszer | Japán Yaskawa szervo 850 W-os motor és 1000 W-os meghajtó Opció: 1300 W-os Leadshine szervomotor és szervo meghajtók |
| Reduktor | Japán SHIMPO reduktor |
| Gépszerkezet | Nagy teherbírású test edzéssel |
| Munkaasztal | Alumínium T-hornyos munkaasztal |
| Pozícionáló henger | Opcionális: 7 darab (X3, Y4) |
| Lineáris vezető | #25 Taiwa Lineáris vezető |
| Terjedés | X, Y tengely: Tajvan / Németország spirális fogasléces Z tengely: Tajvan TBI nagy pontosságú golyósorsó |
| Kenőrendszer | 1,5 literes automatikus kenőrendszer |
| Szerszámkalibrálás | Kézi szerszám érzékelő kalibrálása |
| Kábelek | Németországi Igus kábelek CE és cUL tanúsítvánnyal |
| Kompatibilis szoftverek | Artcam, Alphcam, 3-as típus, Ucancam, Aspire stb. |
| Parancsnyelv | G-kód és M-kód |
| Haladási sebesség | 40 m/perc |
| Munkasebesség | 0-25 m/perc |
| Újrapozicionálási pontosság | ±0,03 mm |
| Rendszerfelbontás | ±0,0025 mm |
| Munkapontosság | ±0,07 mm |
| Üzemi légnyomás | 0,8 MPa |
| Üzemi feszültség | 220V 1 fázisú/3 fázisú 50Hz/60Hz 380V 3 fázisú 50Hz/60Hz |
Opcionális tételek
| Vákuumszivattyú |
Tongyou, Tajvan Eurovac, Németország Becker |
| Porgyűjtő rendszer |
|
| Légkompresszor | Dugattyús légkompresszor, csavaros légkompresszor |
| Védőeszköz | Fényfüggöny |
| Orsó típusa | 9 kW-os ATC orsó (HSK F63), 12 kW (ISO30, HSK F63), stb. |
Alkalmazás
IPARÁGOK
A 4 tengelyes CNC marógép lengőorsóval rendelkezik. A megmunkálási folyamat során automatikusan, megállás nélkül képes irányt váltani. Széles körben alkalmazható bútoriparban, reklámiparban, formakészítésben, dekorációban, építőiparban és egyéb területeken és iparágakban. Funkcióit tekintve vághat, gravírozhat, fúrhat, marhat és hornyolhat. Anyagok tekintetében a 4 tengelyes marógép különféle faanyagokat, műanyagokat, követ, lágyfémeket és kompozitokat képes megmunkálni.
ANYAG
Fa: természetes fa, rétegelt lemez, puhafa, keményfa, farostlemez, forgácslap, melamin lap, LDF, MDF, forgácslap
Műanyag és gumi: akril, ABS, HDPE, PVC, LDPE, UHMW, gyanta, kétszínű lap, PP, EVA
Kőzet: gránit, márvány, pala, bazalt, kavics, kerámia, porcelán, természetes és műkövek
Lágy fémek: alumínium, sárgaréz, réz, lágyacél
Kompozit: alumínium-műanyag kompozit, réz kompozit, titán kompozit, cink kompozit

